POLIČSKÉ ROCKOUPÁNÍ
21. ROČNÍK MULTIŽÁNROVÉHO FESTIVALU, 25. - 26. 5. 2018, AREÁL KOUPALIŠTĚ V POLIČCE

Aktuálně

10.04.2012 - Program

 Program a ceny vstupného zvěřejněny ...

20.01.2012 - Pomalu začínáme

Zdravím Vás všechny. Zde je malá ochutnávka zatím potvrzených kapel pro termín 18. a 19. 5. 2012.

Tři sestry, ROOT, D.O.P., Visací zámek, Tichá dohoda, BU-FU, Defucto, UJD ...

14.07.2011 - Dopis z Rockoupání 2011


Tak si představte, že nám to Rockoupání zase propršelo. Začalo to v pátek chvíli před prvním zpěvákem a skončilo v sobotu vpodvečer. A to navíc přijel Jenda Pávků, že v Borové ani kapka. To by se z toho jeden udivil a řekl si, že nám někdo nepřeje. No, ale myslím, že fronta nad Pacifikem musela být naštvaná nejen na ten náš fesťáček, ale vůbec na půl Evropy. Mně to tedy vůbec nevadilo – měl jsem totiž jednu z nejlepších vychytávek ze všech lidí – budku u vstupného. Tím pádem jsem seděl pěkně v suchu, ale v klidu moc ne. Pořád se tam courali nějací divní postavové a postavy, věčně chodili tam i zpět, a jestli jich tam bylo každý den 1500 a každý šel alespoň 2x tam a zpátky, tak to máme dohromady 12 000 průchodů bránou a to ti můžu říct, že člověk úplně zblbne. No trochu škoda, že těch průchodů nebylo dvakrát tolik. Víte, možná jsme finančně neprodělali, ale já to beru tak, že když tam třeba stovka lidí odmaká 3 dny po šesti hodinách práce zdarma, tak kdyby každý dostal 60 Kč na hodinu, tak by to mělo přinést zisk rovných 108 tisíc. Takže, to vlastně prodělek byl, ale jen takový ten morální, že zase klub bude třít bídu s nouzí a divadelníci budou nadávat, kam že se ty prachy ztrácí… Jo, oproti loňsku nastala změna a to ta, že nebyla druhá scéna a místo ní byla taková předscéna, taková forbína. To byl takový pokus a nikdo nevěděl, jak to dopadne. Nakonec myslím, že se ty pauzy v pohodě zaplnily, a že když se to dramaturgicky trochu lépe ušéfuje, může se objevit i za rok. Snad jen, že ti chudáci básníci a recitálové dostali přes držku, to snad nemělo nebýt. Třeba tím ale nabudou slávu, že byli ve své době nepochopeni jako každý správný velký umělec. No nevím. Třeba uděláme napřesrok separé „poetstage“. Jak už jsem psal o těch divných postavech a postavách, tak si představte, že tam dokázali (ti postavové) dva dny moknout, bavit se a tajtrlíkovat skoro permanentně bez oddychu. Škoda, že jsme to pršení nečekali a nepřipravili jim něco na ohřátí, tak příště se snad polepšíme. Jinak kapely byly, myslím, vybrány docela prímově, nebo tedy já jsem nějaké zásadní nadávky neslyšel. No to víte, že tudle a támhle, ale každému prostě nejde skočit do náruče. Co ale musím napsat, je o jungle scéně. Já totiž pořád trpěl představou, že ten stan všechno přehluší jako tenkrát Andrtku Voňkovku a jiné. K mé velké radosti se tak ale nestalo a já si v duchu můžu zase nadávat pro své černé čerty na zdi. Takže když to shrnu kolem a kolem, co mě se týče, tak spokojenost. Moc nebo vůbec nic se neprodělalo, nikdo se nepřizabil, já se dožil nedělního rána a toho zvláštního pohledu na opuštěné ranní koupálkos prázdnými půllitry a teprve teplé nedělní slunce mě upozornilo, že KOUPÁNÍ už je opravdu konec, abychšel domů do hajan.
Díky všem za: dramaturgii, plakáty, lepení, stavby, cedule, zvuk, elektriku, chlasty, pivo, kiosek, bránu, močidlo (chcadlo), uklízení, bourání a pak samozřejmě všem dárcům. Prostě mockrát díky za všechny účastníky všem těm, kteří přiložili ruku k dílu.
P. E.

25.05.2011 - pomalu ale jistě

Vážení,

na koupališti se pilně buduje a vypadá to, že vše bude připraveno jak má.Dnes dosáhl předprodej cca 600 vstupenek, tak ještě  honem nakupujte, poslední možnost je při koncertu Tomáše Kluse.

03.05.2011 - tak nějak vše

O letošním ročníku

Proč je zrušená druhá scéna? Těch důvodů je hned několik, kromě finančních a lidských zdrojů jde také o značnou rozlehlost areálu a kdo ví, jak se odvážela vloni aparatura a celá druhá scéna, nediví se nám.

Co to je dva a půl scény? Tahle otázka navazuje na předchozí. Aby nebyly prostoje mezi kapelami, vznikla myšlenka půlté scény či forbíny, na které mohou vystupovat jeden až dva umělci, kteří nevyžadují půl hodiny na přípravu, ale naopak tu půlhodinu, kdy se bude kapela připravovat, zaplní svým vřískotem, básněmi či povídáním. Forbína bude umístěna přímo před hlavní scénou. Druhá stage je jungle, která bude v místě loňské druhé scény.

Proč nebudou  Nightwork? Ačkoliv jsme se o jejich vystoupení snažili, nebudou zde moci vystoupit z důvodu nepřítomnosti jednoho ze členů. Škoda.

Proč nebudou Nightschoust? Ale ti určitě budou...

Proč nejsou lístky jenom na pátek? Především kvůli zmatkům na bráně. Někteří skunkové si totiž koupí lístek jen na pátek a  na festivalu jsou až do neděle. Navíc - čím víc pásků, tím větší zmatek pro pořadatele a navíc – 280 Kč?

Mohu vám nějak pomoci? Každopádně s propagací. V divadelním klubu jsou k mání plakáty a letáky. Stačí tam dojít a vzít si rozumné množství letáků pro své kamarády, spolužáky, spoluškoláky, spoluvysokoškoláky, spoluměšťáky, spoluvesničany a jiné koexistence. Plakáty pro výstavu na nástěnkách ve škole, intru, kolejích, paneláku, plakátovací ploše… Díky moc.

Za kolik bude pivo a jaké? Bude se opět točit výtečná poličská 11˚  za  20 Kč.

Jak je to s lístky? Předprodej lístků začíná v pátek 6.5. a končí ve čtvrtek 26.5. ve 24:00.  Poslední předprodejní lístky pak bude ještě možno zakoupit před koncertem Tomáše Kluse u vchodu do areálu v rozmezí 11:30 až 12:30 hod. Poté předprodej DEFINITIVNĚ končí.

AKCE: kdo si koupí 10 lístků v Divadelním klubu najednou, zaplatí jenom 9 a desátý má zdarma. (V době uzavření Divadelního klubu platí tato akce v baru Andílek).

 

 

 

 

 

03.05.2011 - Vstupenky

Od 3.5. zahájen předprodej na http://www.ticketstream.cz/ 

28.04.2011 - Propagace

od pátku 29.4.  budou v Divadelním klubu k dispozici plakáty a letáky prosím tímto všechny o pomoc s propagací po školách, pracovištích, hospodách, klubech, městech, vsích, lesech, lukách, rybnících, potocích...... díky lulu

20.04.2011 - 14. ročník

Do sekce program vložena konečná podoba 14. ročníku a v sekci vstupenky najdete aktuální ceny.
Těšíme se na Vás. 
 

 

21.10.2010 - RCK 2011

Rozhovor s hospodářem Divadelního spolku Tyl a s dramaturgem festivalu Rockoupání Lukášem Zrůstem.

Dobrý den příteli hospodáři. Jak se spolku vede finančně, se raději ptát nebudu. Všechny mé otázky se budou týkat jen a jen Rockoupání. Pro čtenáře podotýkám, že „rozhovor“ se vzhledem k časovému presu koná nikoliv on ale off-line. Tedy používám známou novinářskou fintu, že otázky posílám mailem a očekávám odpovědi stejně tak.

Jak hodnotíš minulý ročník? Loňský ročník dopadl po stránce organizační na jedničku, po stránce návštěvnické na trojku a po stránce finanční na pětku. Z toho nám vychází průměrná známka tři. Takže, abych odpověděl na tvůj dotaz, příteli předsedo, loňský ročník byl průměrný.

Bude se konat i příští? Další tedy v pořadí 14. ročník BUDE a to dokonce na stejném místě, tedy v areálu koupaliště v Poličce.

Termín je klasický? Ano, termín zůstává neměnný. Poslední květnový víkend, přesněji 27. a 28. 5. 2011.

Sděl čtenářstvu, jaké změny v příštím ročníku budou. Po nekonečných hodinách rockování celého organizačního týmu a po třech finančně slabých ročnících, jsme se shodli, že festival dozná jistých úprav. Předně jsme byli nuceni snížit rozpočet celé akce a z toho plyne toto: původní tři scény budou nahrazeny třemi scénami, ovšem v trochu jiné podobě. Veškeré hudební akce, vyjma elektronické hudby, se budou odehrávat přímo v areálu koupaliště. Tedy hlavní scéna zůstává stejná, „Béčko“, které dozná nejvíce změn, bude také „v koupališti“ a scéna C bude v nezměněné podobě. Toť asi největší změny pro tento ročník.

Kolik bude vystupujících? Přesné číslo ještě nevím, předpokládám ale, že během dvou dní vystoupí na 50 kapel, jednotlivců, duet, trií, kvartet, kvintet a samozřejmě i sextet…….

Prozradíš již nějaké kapelky? Měl bych zde zajisté zmínit některá jména, leč raději si ještě ponechám trochu času. Vše bude postupně odkrýváno na www.rockoupani.cz. Případní zájemci, kteří by chtěli poradit s tvorbou programu, mohou své návrhy během listopadu vhodit do urny v tabáku na náměstí u Kubátů nebo v klubu. Mezi studenty poličských škol již brzy proběhne dotazníková akce.

Pořadatelem bude opět pouze DST?
Jako již tradičně bude pořadatelem Divadelní spolek Tyl, který tím zatíží svá již tak přetížená bedra.

Co má dělat případný sponzor, kdyby chtěl přispět?
Zde bych rád použil raději množného čísla, tedy sponzoři. Nechť kontaktují mě například na čísle 776 094 235 a já poskytnu nezbytné informace.

Lulu, díky za rozhovor a držím palce, ať se další ročník nad očekávání vydaří a do žákovské obdrží samé jedničky.

30.05.2010 - report č.5

a je to, více v reportu č.6